Informacje praktyczne

Międzynarodowe Prezentacje Multimedialne „Ambient Festival” odbywają się co roku w lipcu w Sali Teatralnej Gorlickiego Centrum Kultury i trwają zazwyczaj dwa dni. Aby zaoszczędzić na biletach, warto skorzystać z możliwości kupna karnetu. Dojazd do Gorlic, zarówno komunikacją publiczną, jak i samochodem, nie sprawia problemów. Miasto jest dobrze skomunikowane z Warszawą (około pięciu godzin jazdy drogą ekspresową S7), Krakowem i Rzeszowem (odpowiednio dwie i półtora godziny autostradą A4) i Nowym Sączem (ponad pół godziny). Można również zdecydować się na jazdę pociągiem z Krakowa (od czterech do pięciu godzin) lub Rzeszowa (dwie godziny), a także autobusem – za pośrednictwem firmy przewozowej „Miś” oferującej kursy na linii Gorlice-Warszawa-Gorlice (przez Rzeszów).

Rozwinięta baza noclegowa Gorlic i okolic sprawia, że przybywający na Ambient Festival miłośnicy elektronicznych brzmień mają do wyboru zatrzymanie się na noc w hotelach, motelach, hostelach oraz pokojach gościnnych w prywatnych kwaterach turystycznych.

Aby zaprezentować swoją twórczość w ramach festiwalu, należy przygotować płytę zawierającą materiał muzyczny i czytelnie podpisać ją imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu, a także – w wiadomości skierowanej do Gorlickiego Centrum Kultury - dołączyć informacje dotyczące wieku, muzycznego doświadczenia, artystycznych planów i instrumentarium. Płytę CD należy przesłać drogą poczty tradycyjnej. W celu uzyskania szczegółowych informacji na ten temat należy skontaktować się bezpośrednio z Gorlickim Centrum Kultury. Przypominamy, że ta stronie nie jest oficjalną stroną Ambient Festivalu, dlatego aby uzyskać aktualne informacje prosimy kontaktować się bezpośrednio z osobami organizującymi festiwal.